Polecane sklepy
Blog > Komentarze do wpisu

JAKA BIŻUTERIA – SREBRNA CZY ZŁOTA?

Jaką biżuterię powinno się wybierać – srebrną czy raczej złotą?

To jest pytanie na który każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Decyzja zależy od wielu czynników.

Najczęściej jednak dobieramy biżuterię do typu urody – ogranicza nas ewentualnie „budżet”. Niewątpliwie zaletą bogatej oferty sklepów jubilerskich jest fakt, że jeśli ktoś marzy o biżuterii złotej a nie dysponuje wystarczającą ilością środków finansowych, może kupić srebrną platerowaną żółtym czy różowym złotem. Jest to pewien rodzaj kompromisu. Taka biżuteria  wygląda równie pięknie i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

charmsMoją uwagę w ostatnim czasie przyciągnęła biżuteria, która łączy jednocześnie elementy srebrne i złote. Od zawsze uczono mnie, że nie nosi się biżuterii wykonanej z różnych rodzajów kruszcu, więc do tematu podeszłam dość sceptycznie. W rzeczywistości okazuje się to być bardzo ciekawym rozwiązaniem. W przeważającej ilości przypadków to element w kolorze srebrnym jest dominujący, a elementy złote są jedynie dopełnieniem całości  - ocieplają wizualnie i dodatkowo uszlachetniają produkt.

Niezależnie od tego czy wybieramy biżuterię srebrną czy złotą, jeśli chcemy aby długo nam służyła, należy stosować podstawowe zasady przechowywania.

Delikatne łańcuszki i bransolety wymagają starannego przechowywania i zabezpieczenia przed ewentualną deformacją splotu. Najlepiej przechowywać biżuterię w pudełkach lub specjalnie do tego przeznaczonych etui (bez dostępu światła). Biżuteria ze srebra oksydowanego nie może być oddawana kąpielom czyszczącym, ponieważ może dojść do odbarwienia ciemnych powierzchni. Biżuteria srebrna złocona i miedziowana podlega naturalnemu ścieraniu. Nie należy dopuścić do kontaktu biżuterii z silnie działającymi kosmetykami (np. perfumy, dezodoranty itp.), ponieważ srebro reaguje na czynniki chemiczne zmianą koloru. Biżuteria srebrna nie może być narażona na kontakt z detergentami, gdyż niektóre środki chemiczne zawierają substancje mogące uszkodzić jej delikatną powierzchnię.

 

środa, 30 listopada 2011, hayek123

Polecane wpisy